1. Latvijas čempionāts atlētiskajā vingrošanā (In Latvian)

00113. martā Auciemā norisinājās pirmās valsts mēroga sacensības – 1. Latvijas čempionāts atlētiskajā vingrošanā. Sacensībās piedalījās vairāki desmiti dalībnieku vecumā no 10 gadiem līdz pat teju 60 gadiem. Pārgaujas novadu sacensībās pārstāvēja septiņi sportisti.
Sporta kluba “Pārgauja” valdes priekšsēdētājs Monvids Krastiņš, atklājot sacensības, vēlēja: “Lai uzvar stiprākais, spēcīgākais un gudrākais!” Un padoms patiešām vērtīgs, jo daudziem sportistiem pareizas stratēģijas un svara izvēle noteica panākumus vai zaudējumu.

Dalībnieki startēja piecās plūsmās jeb grupās. Sacensībās bija iekļauti 2 veidu spēka vingrinājumi - svara stieņa spiešana guļus ar 12 atkārtojumiem un pietupiens ar svara stieni plecos ar 12 atkārtojumiem. Sportisti abus vingrinājumus varēja pildīt 3 piegājienos, ar katru reizi palielinot svaru. Dalībnieki cīnījās un centās uzrādīt savu labāko sniegumu, tomēr daži savus spēkus pārvērtēja un norādīto svaru nespēja pacelt. Auciemietis Ivars Oraševskis norādīja, ka esot citādāk, nekā treniņos, jo sacensību svaru stienis esot cits, nedaudz smagāks.
Sacensību jaunākais dalībnieks, 10 gadus vecais Ervīns Čepjolkins no Valmieras, teic, ka atlētiskajā vingrošanā trenējas jau gandrīz gadu. Ikdienā viņš nodarbojas arī ar futbolu un veselīgs dzīvesveids viņam esot ļoti svarīgs. Dalībnieku pārstāvētās vecuma grupas pierāda, ka sports var būt nozīmīga dzīves sastāvdaļa jebkurā vecumā, ir tikai jāvēlas kustēties un uzturēt sevi labā fiziskajā stāvoklī.
Sacensību noslēgumā sportisti demonstrēja sava ķermeņa proporcijas, muskuļus, kas uztrenēti bez steroīdu lietošanas. Šajā vingrinājuma startēja tikai 3 sportisti, kuri savu ķermeni ar treniņiem attīstījuši vairāku gadu garumā. Lai gan sacensībās bija jūtama dalībnieku spriedze un vēlme uzrādīt maksimālo sniegumu, valdīja arī draudzīga gaisotne, sportistiem pārdzīvojot līdzi un uzmundrinot citam citu.
"Ziemeļvidzemes atlētu savienības" valdes priekšsēdētājs un Auciemmuižas trenažieru zāles treneris Haralds Bruņinieks pēc sacensībām norādīja, ka šis čempionāta posms bijis sportistiem grūts, jo pietupieni pēc būtības ir ļoti smags vingrinājums. Nākamajos posmos paredzēti cita veida vingrinājumi. H. Bruņinieks atgādina atlētisma aizsācēja Džo Veidera teicienu – “Atlēts nav tas, kas sludina atlētisma principus, bet gan tas, kas tos realizē dzīvē”.
H. Bruņinieks izsaka pateicību sacensību atbalstītājiem - Latvijas Tautas sporta asociācijai, firmai SPL (www.spl.lv) un Pārgaujas novada domei.

Sacensību rezultāti:

Grupā bērni:
meitenēm 1. vieta Sanijai Vestlālei;
zēniem 1. vieta Ervīnam Čepjolkinam.
Grupā pusaudži:
puišiem 1. vieta Naurim Šalgūnam;
2. vieta Artūram Mēnesim
3. vieta Dāvim Lūkam.
Grupā jaunieši:
jaunietēm 1. vieta Līgai Vējkrīgerei;
jauniešiem 1. vieta Dainim Gremzdam;
2. vieta Zigmāram Brīvulim;
3. vieta Haraldam Rūsim.
Grupā juniori:
Juniorēm 1. vieta Gitai Hofmanei;
2. vieta Madarai Skujiņai;
3. vieta Renātei Priedītei;
junioriem 1. vieta Robertam Priedītim;
2. vieta Reinim Barviķim;
3. vieta Edmundam Johansonam.
Grupā sievietes/ vīrieši:
sievietēm 1. vieta Margitai Zariņai;
vīriešiem 1. vieta Edijam Seleckim,
2. vieta Leonardo Bērziņam.
Grupā seniori:
seniorēm 1. vieta Olgai Oraševskai,
2. vieta Daigai Hofmanei;
senioriem 1. vieta Andim Priedītim.
Super senioru grupā 1. vieta Valdim Mednim.

Absolūtie uzvarētāji pēc koeficienta

Sievietes
1. Margita Zariņa - 114,32
2. Gita Hofmane - 108,80
3. Madara Skujiņa - 95,75
Vīrieši
1. Edijs Seleckis - 164,75
2. Roberts Priedītis - 130,53
3.Reinis Barviķis - 128,26

Muskulatūras demonstrējumā

1.Leonardo Bērziņš
2.Roberts Priedītis
3.Edmunds Johansons

Uz tikšanos nākamajā Latvijas čempionāta posmā!

SACENSĪBU REZULTĀTI >>>

Līga Hofmane
Sabiedrisko attiecību speciāliste