Atlētiskais fitness Pārgaujas novadā

15. februārī Pārgaujas novada Auciema Tautas namā tika rīkotas sacensības atlētiskajā fitnesā, kurā ietilpa spēka divcīņas vingrinājumi pietupieni ar svara stieni plecos un svara stieņa spiešana guļus, katru vingrinājumu izpildot ar 12 atkārtojumu skaitu, vērtējot rezultātus  pēc relatīvā spēka formulas, vecuma un dzimuma grupās.

Sacensību dalībnieki papildus spēka obligātajiem vingrinājumiem varēja  piedalīties  ķermeņa muskulatūras obligāto pozu demonstrējumā. Piedaloties šajā izvēles programmā, sacensību dalībniekam bija jābūt atlētiskā fitnesa sacensību reglamentam atbilstošā apģērbā.

Jauniešu kategorijā pirmo vietu izcīnīja Kristiāns Kļaviņš no Priekuļiem, pietupjoties ar 117,5 kg un uzspiežot svara stieni 85 kg. Valmierietim Imantam Baugam otrā vieta  pietupienā 115 kg un uzspiešot 72,5 kg. Trešā vieta auciemietim Gustavam Šmitam  atbilstoši 90kg un 65 kg.

SACENSĪBU REZULTĀTI >>>

Junioru kategorijā pirmā vieta bijušajam valcēnietim, tagad Latvijas Sporta Pedagoģijas Akadēmijas studentam, topošajam fitnesa trenerim Sandim Rjabinovam , vienlaikus Sandis izcīnīja žūrijas labāko vērtējumu izvēles programmā. Otrā vieta valmierietim Edmundam Johansonam, atbilstoši 125kg un 80 kg., trešajā vietā atstājot Krišjāni Bruņinieku 110 kg un 67,5kg.

Vīru kategorijā pirmā vieta auciemietim Ronaldam Vītiņam  152,5 kg un 110 kg., atstājot aiz sevis pieredzējušo atlētu Ediju Selecki no Vaidavas 85kg un 120 kg. Trešajā vietā  limbažnieks Juris Liniņš 112,5kg un 87,5 kg.

Sieviešu kategorijā pirmā vieta cēsniecei Agnijai Miķelsonei 65kg un 30kg, otrā vieta valmierietei Andželai Liepiņai 50kg un 30 kg, trešā vieta auciemietei Margitai Zariņai 52,5kg un 30kg.

Senioru kategorijā nepārspēts palika valmierietis Ivars Pētersons ar rezultātu 135kg un 85 kg., aiz sevis tikai nedaudz atstājot auciemieti Ivaru Oraševski 110kg un 67,5 kg.

Sievietes seniores demonstrēja savu fizisko sagatavotību un auciemietes pārliecinoši turēja līderpozīcijas kopā ar sava dzimuma jaunākajām pārstāvēm, pirmo vietu izcīna    Olga Oraševska  pietupjoties ar 50kg un uzspiežot 40kg svaru stieni , otrajā vietā Daiga Hofmane 50kg un 35 kg.

Sacensības rīkoja biedrība „Ziemeļvidzemes atlētu savienība” , kas pulcēja atlētus no vairākiem novadiem, kopskaitā pie trīsdesmit dalībniekiem. Izvēles programmā sacensību dalībnieki netika vērtēti īpaši pēc profesionāla skatījuma, sacensību organizatori apzināti aicināja vērtēšanas žūrijā dažādu profesiju pārstāvjus, tai skaitā no radošās sfēras. Mūsu mērķis bija parādīt sabiedrībai, īpaši jauniešiem, kā var sasniegt ķermeņa proporcijas ar attīstītu muskulatūru, regulāri trenējoties un lietojot  uzturā veselīgu pārtiku. Izvēles programmas dalībnieki Jēkabs Šmits no Raiskuma, Roberts Priedītis no Kocēniem, Edmunds Johansons no Valmieras un Sandis Rjabinovs no Rīgas demonstrēja brīvās kustības muskuļu pozu sasprindzinājumā. Sacensību noslēgumā Latvijas 2013 gada bikini fitnesa 6. vietas ieguvēja Andžela Liepiņa demonstrēja savu sagatavoto programmu brīvajās ķermeņa kustībās, kas iespējams pārliecināja daiļā dzimuma pārstāves par sporta nodarbību nepieciešamību.

Sacensību organizatori izsaka pateicību pasākuma atbalstītājiem Pārgaujas novada pašvaldībai, Latvijas Tautas Sporta asociācijai, sporta uztura veikalam www.spl.lv, sacensību tiesnešiem  Ivaram Pētersonam, Dailim Lazdiņam, Līgai Kalniņai  un  sekretāram Vilnim Strazdam.

Sacensību galvenais tiesnesis: Haralds Bruņinieks

back