Spēka divcīņa Valkā

19.aprīlī Valkas ģimnāzijas sporta hallē tika rīkotas atklātās Valkas novada sacensības spēka divcīņā. Sacensībās vīrieši izpildīja svara stieņa spiešanu guļus uz 12 atkārtojumiem un  pievilkšanos kārienā pie stieņa. Sievietes izpildīja svara stieņa spiešanu guļus uz 12 atkārtojumiem un vēderpreses vingrinājumu- ķermeņa augšdaļas pacelšana no guļus stāvokļa.

Sacensības organizēja Valkas novada pašvaldība sadarbībā ar biedrību „Ziemeļvidzemes atlētu savienība”.

Sacensībās piedalījās dalībnieki no Valkas, Kocēnu, Pārgaujas novadiem, Rīgas un Valmieras.

Rezultāti tika vērtēti pēc relatīvā spēka metodes, nosakot labāko vingrinājumā svara stieņa spiešanā guļus. Pievilkšanās un vēderpreses vingrinājumos dalībniekiem bija jāsasniedz maksimālais atkārtojumu skaits ar minēto vingrinājumu vietu kopsummu.

Sacensību organizatoru mērķis ir pievērst uzmanību Latvijas novadu un pilsētu iedzīvotājiem rūpēties par veselīgu dzīvesveidu un attīstīt vispārējo fizisko sagatavotību  visā dzīves garumā. Šogad biedrībai sadarbojoties ar Latvijas Tautas sporta asociāciju būs paredzētas  sacensības  vairākos Latvijas novados, kur bez spēka vingrinājumiem tiks iekļautas arī vieglatlētikas disciplīnas.

Biedrība „Ziemeļvidzemes atlētu savienība” izsaka pateicību Valkas novada domei, tās priekšsēdētājam Ventam Armandam Krauklim, kas sacensību dalībniekiem bija sarūpējis dažādas balvas. Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis apliecināja, ka Valkā veidojas jaunas sporta tradīcijas un šīs sacensības varētu kļūt par tradicionālām Valkas novadā. Sacensību noslēgumā domes priekšsēdētājs apbalvoja sacensību vecāko dalībnieku Valdi Medni ar speciāli sarūpētu balvu.

Sacensību protokols >>>

Sacensību galvenais tiesnesis:   Haralds Bruņinieks

back